Misja i zasady działania

1. Misja i zasady działania

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego istnieje od 1991 r. Jest niezależną samofinansującą się organizacją pozarządową non profit, która realizuje misję wspierania zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Szpital Śląski w Cieszynie powstał w 1888 r. w parku o powierzchni 8 ha.

Nr KRS Fundacji 0000130105

1. Fundacja:

Rada skład - 13 osób
        Zarząd skład - 9 osób

2. Rada i Zarząd FZŚC pracują społecznie

Fundacja w szczególny sposób dba o przejrzystość i jawność swoich działań, uważając to za podstawę budowania zaufania społecznego.
        Sprawozdania finansowe Fundacji co roku przekazywane są do wiadomości publicznej.
        Obszerne sprawozdania z działalności Fundacji dostępne są w biurze FZŚC.
        Sprawozdania Finansowe przesyłane są do Krajowego Rejestru Sądowego oraz właściwych Ministerstw, Starostwa, Urzędu Skarbowego.

Biuro FZŚC mieści się w Cieszynie, ul. Bielska 8, zatrudnia 1 osobę w ramach 5/8 części etatu.

3. Sposoby pozyskiwania środków:
  • 1 % z podatku od wynagrodzeń
  • darowizny Załóg Zakładów Pracy, Instytucji, Urzędów z terenu Śląska Cieszyńskiego
  • darowizny osób prywatnych
  • wpłaty celowe od Darczyńców
  • organizowanie zbiórek ulicznych
  • skarbonki
  • prowadzenie parkingu
  • darowizny rzeczowe (urządzenia medyczne, aparatura, komputery)

Wszystkie zebrane środki przekazywane są na pomoc w zakupach: aparatury medycznej, diagnostycznej, terapeutycznej dla Naszego Szpitala i CPR.

W Szpitalu leczonych jest rocznie około 20 000 pacjentów, rodzi się około 1 400 dzieci.
    W ciągu minionych 18 lat prawie każdy mieszkaniec Powiatu Cieszyńskiego skorzystał z aparatury i sprzętu zakupionego przez Fundację.
    Każde dziecko urodzone w tym okresie diagnozowane było aparaturą zakupioną dzięki Państwa pomocy.

• Kota : PKO BP 97 1020 1390 0000 6602 0019 0280
  • Bank BPH 73 1060 0076 0000 3200 0007 2723

Nikt z nas nie wie, kiedy sam będzie musiał z "owoców" działalności Fundacji korzystać.

Dlatego... wspierajmy Fundację!

Możecie Państwo zapoznać się z naszą działalnością , dokonanymi zakupami w roku ubiegłym a także w latach wcześniejszych.